Technologie plášťů VITTORIA Enduro/Trail

Směs 1C RACE

Směs 1C RACE je nejnovější složkou běhounu speciálně vyvinutou pro uspokojení potřeb výkonově orientovaných jezdců s gravitací, kteří hledají maximální přilnavost na jakémkoli trailu a podmínkách.

Díky inovativní kombinaci grafenu a molekul plněných oxidem křemičitým v jediné měkké směsi poskytuje nové složení běhounu maximální flexibilitu a deformaci. Výsledkem je, že přilnavost a absorpce tlumení mohou být maximalizovány v každém úhlu náklonu, což zlepšuje trakci a kontrolu i na těch nejtěžších úsecích. „Rychlost díky větší přilnavosti“ povede k vašemu jízdnímu výkonu bez kompromisů.

V závislosti na jízdním stylu, podmínkách a terénu mohou být nové enduro pneumatiky se směsí 1C RACE vybaveny různým nastavením a alternativně také kombinovány s jinými pneumatikami Vittoria Enduro se směsí 4C pro nejlepší výkon. Možné použití může být:

  • PŘEDNÍ A ZADNÍ: 1C RACE pro nejvíce mokré, technické nebo kamenité podmínky, kde je třeba maximalizovat přilnavost a tlumení.
  • PŘEDNÍ: 1C RACE pro maximalizaci přilnavosti při každém úhlu náklonu, pružnost a absorpci energie, zejména pro udržení kontroly při přistání na technických úsecích.
  • ZADNÍ: 4C grafen pro efektivitu šlapání, houževnatost a odolnost.
  • PŘEDNÍ A ZADNÍ: 4C grafén pro hardpack rychlé terény, maximální robustnost a pevnost.

4C směs

Enduro a trailové ježdění vyžaduje sebevědomí. To znamená, že pneumatiky musí poskytovat maximální přilnavost a zároveň být dostatečně odolné, aby vydržely vyšší rychlosti a nárazy. Vittoria vyvinula tyto čtyři jednotlivé sloučeniny 4C grafenu, aby překonala tato měřítka výkonu.

Středová oblast běhounu používá dvě samostatné směsi grafenu; jeden na základně a jeden na povrchu. Základní směs poskytuje stabilní základ pro stoupání a brzdění a zároveň poskytuje ochranu před sevřením a propíchnutím. Směs povrchu je formulována tak, aby poskytovala vysokou přilnavost při stoupání a brzdění za mokra i za sucha.

Oblast ramen běhounu také používá dvě samostatné směsi grafenu; jeden na základně a jeden na povrchu. Základní směs odolává skládání, dokonce i u hlubších profilů běhounu, což poskytuje stabilní základ pro zatížení v zatáčkách a prodlužuje životnost. Povrchová směs odvede práci ve vysokorychlostních zatáčkách. S měkkým pocitem a lepkavou strukturou překračují pneumatiky 4C Graphene očekávání na mokrých kamenech a kořenech, stejně jako v suchých/smíchaných podmínkách.

V nejnáročnějším terénu směsi Graphene 4C maximalizují trakci a kontrolu a zároveň minimalizují otěr a opotřebení.

Technologie VITTORIA_4C

Trail TNT

 

Trail TNT (TLR Reinforced) je all-mountain plášť, ideální pro všechny jízdní podmínky, zabraňuje propíchnutí pneumatiky a vysokému sestupnému tlaku. Pás proti propíchnutí pod běhounem a ochrana bočnice poskytují stabilitu, ochranu proti proříznutí a propíchnutí. Vložka Anti-Pinch Flat navíc přispívá k ještě větší bezpečnosti, zabraňuje tomu, aby se patka dostala do jakéhokoli druhu kluziště, a dále zlepšuje podporu bočních stěn.

Agarro | Kladivo | Perlík | Mota

Technologie VITTORIA_Trail-casing-2022.png

Enduro TLR

Nejpevnější pouzdra Vittoria, která kdy byla vyvinuta, s nejlepšími technologiemi vyztužení. Verze Enduro TLR (2-ply Reinforced), vybavená dvouvrstvým nylonovým pláštěm, poskytuje tuhost potřebnou pro zdolávání sjezdů bez kompromisů.

Kladivo | Perlík | Mota

Technologie VITTORIA_Enduro-casing-2022

Enduro Race TLR

Nová verze Enduro Race TLR (1-ply Reinforced) byla vyvinuta tak, aby poskytovala nejlepší kombinaci pocitu z jízdy a výkonu pro technické traily při maximální rychlosti. Vložka pod běhounem poskytuje dodatečnou ochranu proti propíchnutí.

K dispozici od roku 2023.

Technologie VITTORIA_EnduroRace_1

Ochrany bočních stěn

Pneumatiky Vittoria Trail TNT (TLR zesílené) používají dvě nylonové vrstvy umístěné na obou stranách pláště. Tyto ochrany bočnic jsou důležité, aby se zabránilo propíchnutí na bocích způsobeného kameny a trny.

Ploché vložky proti sevření [APF]

Pneumatiky Trail TNT, Enduro TLR a Enduro Race TLR používají pryžové vložky umístěné přes patky. Anti-pinchflat vložky [APF] nejen zabraňují pravděpodobnosti pinchflat, ale také podporují stabilitu pneumatiky a celkovou ochranu pneumatiky na bocích. Vložky APF jsou vyrobeny z pryže, aby lépe udržely bočnici pneumatiky.

Dvouvrstvé pouzdro

Pneumatiky Vittoria Enduro TLR (2-ply Reinforced) jsou opatřeny dvojitou nylonovou vrstvou chránící plášť ze strany na stranu. Dvojitá vrstva je umístěna mezi běhounem a pláštěm a zajišťuje maximální ochranu před silnými nárazy a v tvrdých terénních podmínkách typických pro Enduro.

Technologie VITTORIA_Trail-antiforatura_1

Technologie VITTORIA_enduro-antiforatura_1