NORTHWAVE

1971 - 1990

Historie značky Northwave začíná v srdci oblasti výroby obuvi Montebelluna, kde v roce 1971 Gianni Piva zakládal svou společnost. Původně pod názvem Calzaturificio Piva se firma zaměřila na vývoj a výrobu vložek do lyžařských bot a krátce poté i na sněžnice. Od svého vzniku se společnost vyznačovala inovacemi na každé úrovni. S rostoucím boomem snowboardingu se Piva začal věnovat výrobě OEM bot pro řadu průkopnických značek v tomto segmentu. Odborné znalosti, získané v rychle se rozvíjející oblasti snowboardingu, vedly Gianniho Pivu k rozhodnutí vytvořit vlastní značku, aby mohl využít větší příležitosti.

Tento příběh je víc než jen historií o výrobě obuvi. Je to příběh o vizionářství, adaptabilitě a neustálém hledání inovací. Od skromných začátků ve výrobě vložek do bot až po průkopnické role v snowboardingu a následný úspěch pod vlastní značkou, Northwave reprezentuje odvahu jít vlastní cestou a neustále posouvat hranice možného.

V našem e-shopu si vážíme tradice, odvahy a inovace, které Northwave přináší do světa outdoorového a sportovního oblečení. Naše nabídka produktů Northwave je pečlivě vybírána s ohledem na potřeby a přání našich zákazníků, od amatérských nadšenců až po profesionální sportovce. Připojte se k nám v oslavě této značky, která nejenže definovala, ale i neustále překračuje hranice sportovního oblékání a obuvi.

1991 - 1993

Northwave představuje průkopnického ducha a inovace ve sportovním oděvním průmyslu, což potvrzuje i její pestrá historie. Od začátků v oblasti výroby obuvi až po globálně uznávanou sportovní značku, Northwave si vybudovala reputaci díky kvalitě, komfortu a designové odvaze. Významným milníkem bylo uvedení modelu Espresso, který vznikl spojením robustní podešve snowboardových bot s víceúčelovým svrškem běžné obuvi. Espresso se stalo ikonou 90. let, zejména díky své unikátní Big Boy podrážce inspirované původní snowboardovou botou. Tento model si rychle získal popularitu nejprve v Japonsku a poté po celém světě, a stal se symbolem té doby.

V roce 1993 Northwave rozšířila svůj sortiment o první modely MTB obuvi, bi-color Integral shoes, které nejenže znamenaly vstup značky do světa horských kol, ale také přinesly revoluční designový koncept v podobě použití kontrastních barev v jednom páru bot. Tento krok dalšímu rozvoji značky výrazně pomohl.

Založení pobočky Northwave North America v Seattlu podtrhlo mezinárodní úspěch a expenzi značky. Tato divize pracovala v úzké spolupráci s různými odděleními hlavního sídla Northwave, čímž vytvořila celosvětový tým a posílila globální branding všech produktů Northwave.

Sportovní úspěchy, jako bylo olympijské vítězství Paoly Pezzo v Atlantě v roce 1996 a vítězství Ivana Gottiho na Giro d’Italia v roce 1997, pouze potvrzují, že Northwave není jen o obuvi a oblečení, ale také o podpoře a dosahování sportovních výkonů na nejvyšší úrovni.

Každý produkt Northwave, ať už se jedná o boty na horské kolo, snowboardové boty nebo kultovní modely jako Espresso, je výsledkem spojení technologického pokroku, designové inovace a hlubokého porozumění potřebám sportovců. V našem e-shopu jsme hrdí, že můžeme nabízet produkty značky Northwave, které pomáhají sportovcům a milovníkům outdooru dosahovat jejich cílů a užívat si své vášně na maximum.

1997 - 2000

V roce 1997 Northwave rozšířila své portfolio o akvizici italské společnosti Drake Bindings, která se stala přirozeným doplňkem jejího snowboardového segmentu. Drake si před připojením k rodině Northwave již vybudoval jméno v evropské snowboardové komunitě. Díky podpoře prodejního, marketingového a inženýrského týmu Northwave a také díky elitnímu profesionálnímu týmu začal Drake zaznamenávat významný růst a stal se uznávanou značkou po celém světě.

Strategie Northwave a Drake byla zaměřena na podporu týmů a grassrootových akcí, jako jsou sponzorování lokálních soutěží, promoce u prodejců, průmyslové akce a amatérské snowboardové túry. Synergie mezi Northwave a Drake vedla také k plodným spolupracím s celosvětově uznávanými top jezdci s cílem navrhovat a testovat nové produkty, nejen zvyšovat prestiž značky.

Sportovci jako Mikey LeBlanc, Kevin Jones, Andrew Crawford a Gian Simmen zdobili obálky hlavních snowboardových magazínů jako Snowboarding, Snowboarder a OnBoard. Jezdci Northwave a Drake dominovali na soutěžních okruzích, kde získávali top umístění na mezinárodních soutěžích jako Gravity Games, G-Shock Air & Style, X-Games, U.S. Open of Snowboarding, stejně jako zlaté a stříbrné medaile na olympijských hrách v letech 1998 a 2002.

V roce 2000 Northwave North America akvizovala společnost Bakoda se sídlem ve Vancouveru, výrobce vysoce kvalitních snowboardových doplňků, které byly ceněny pro svůj unikátní styl a vyhrály řadu designových a mediálních ocenění od publikací zaměřených na širokou veřejnost jako Maxim a Men’s Journal.

Ve stejném roce, 2000, získala Paola Pezzo svou druhou olympijskou zlatou medaili v Sydney, zatímco Northwave uvedla na trh svou první kolekci cyklistického oblečení. Tyto události znovu podtrhují, jak široký záběr a vliv má Northwave ve světě sportu, od sněhu až po cyklistiku, a dokládají její schopnost inovovat a podporovat vrcholové sportovce.

2002 - 2008

V roce 2002 Mario Cipollini ovládl závod Milán-San Remo a stal se legendou svým vítězstvím na mistrovství světa ve Zolderu. Tento triumf nejen potvrdil Cipolliniho jako jednoho z nejlepších sprinterů své doby, ale také zvýšil prestiž značky Northwave, která byla spojena s jeho úspěchem.

V roce 2003, na vlně neustálé inovace produktů, Northwave uvedla na trh snowboardové boty APX Project. Mezi hlavní body kolekce APX patřil model Kevin Jones Pro. Inspirovaný KJovou láskou k metalu, Kevin Jones Pro Model stanovil nové standardy v profesionálně podporované obuvi. Všechny boty v kolekci APX využívaly nejmodernější technologie s termoformovanou dvojitou konstrukcí.

Gunn-Rita Dahle získala olympijské zlato v cross-country v Aténách v roce 2004, a ve stejném roce, v neustálém hledání inovací, Northwave uvedla na trh svou první řadu bot Goretex. Byla to průlomová inovace, která Northwave poskytla vůdčí postavení v segmentu cyklistických bot pro podzim a zimu - dominanci, která pokračuje téměř 20 let.

Rok 2005 byl magickým rokem pro Toma Boonena, který pod záštitou Northwave vyhrál Paříž-Roubaix, dvě etapy Tour de France a mistrovství světa, a to vše s botami Aerator na nohou.

Novým přírůstkem do rodiny byl projekt Custom, program na míru šitého oblečení, který reaguje na potřeby každého jezdce, od profesionálů po amatéry. Tento projekt byl spuštěn v roce 2008 a od té doby umožňuje jezdcům, aby měli oblečení, které nejlepším způsobem vyhovuje jejich individuálním potřebám a preferencím.

Každý z těchto milníků ilustruje neustálé úsilí Northwave o inovaci a excelenci v designu a funkčnosti, ať už se jedná o cyklistickou obuv, oblečení nebo snowboardové boty. Je to příběh o tom, jak značka neustále posouvá hranice možného a podporuje vrcholové sportovce ve světě cyklistiky i snowboardingu.

2011 - 2017

Nové desetiletí Northwave zahájila v roce 2011, když světová jednička Philippe Gilbert a tým Fabiana Cancellary Leopard-Trek závodili v cyklistických botách Northwave. Toto období bylo oslavou kontinuálních úspěchů a partnerství s předními sportovci, což zdůrazňuje dlouhodobé postavení značky Northwave v cyklistickém světě.

Vlna inovací pokračovala i v roce 2013, kdy designéři ve výzkumu a vývoji Northwave vyvinuli a zpatentovali systém SLW2. Jedná se o jediný systém utahování na trhu s výkonnostními botami, který umožňuje postupné nastavení a úplné otevření jediným spouštěcím mechanismem. Tato inovace představovala významný krok vpřed v oblasti pohodlí a funkčnosti cyklistické obuvi.

V roce 2015 Northwave pokračovala ve strategických partnerstvích s lídry průmyslu a stala se první cyklistickou značkou, která navázala spolupráci s Michelinem na vývoji řady technických podešví. Jádrem partnerství bylo spojení technologie pneumatik Michelin a know-how Northwave v oblasti obuvi. Výsledkem bylo vytvoření skutečně inovativních podešví, navržených tak, aby zvýšily výkon technických bot pro off-road, přičemž přinesly zcela originální design.

Technologie vyvinutá společností Michelin pro její pneumatiky přinesla výjimečnou přidanou hodnotu pro další zlepšení výkonnosti bot Northwave.

V roce 2017 společnost navázala partnerství se Speedplayem na vývoj, patentování a distribuci adaptérů, které umožňují použití jejich pedálů i s nekompatibilními botami. Tento inovativní systém umožňoval montáž čtyřbodových systémů Speedplay cleats na tříbodové podešve Northwave, aniž by se přidala další výška k systému pedálů, a zároveň umožňoval normální nastavení polohy kufříku.

Také v roce 2017, v důsledku popularity trendu "sneakerů táty" a návratu popularity nadměrných podešví, se na trh vrátila řada sneakers Espresso. Začínala na japonském trhu, kde se objevila ve výlohách Beams, luxusního maloobchodního řetězce se sídlem v Tokiu. Tento návrat zdůrazňuje schopnost Northwave rychle reagovat na měnící se módní trendy a zároveň si udržet svůj inovativní duch.

2018 - 2019

Rok 2018 představoval pro společnost zlomový bod. Od založení Northwave uplynulo téměř 30 let a od doby, co Gianni Piva založil Calzaturificio Piva, skoro 50 let. S Federicou Pivovou v roli generální ředitelky a členky představenstva byla druhá generace připravena převzít vedení a s ní se ke společnosti začala připojovat i nová generace manažerů. Přestože zůstala věrná rodinnému podnikatelskému modelu a s Giannim Pivou jmenovaným předsedou správní rady, byl nastaven mnohostranný plán rozvoje prostřednictvím generační a rozměrové transformace, aby se Northwave připravila na budoucnost.

Tentýž rok se zrodila spolupráce na sneakerskách Espresso s japonským umělcem YSTRDY’S TMRRW, která se objevila ve výlohách United Arrows, velkého maloobchodního konglomerátu selektivních obchodů. Oznámení o partnerství se dostalo do titulků Highsnobiety, Hypebeats, SneakerFreak a dalších.

Na jaře roku 2019 podepsala Northwave exkluzivní licenční smlouvu se Slam Jam, lídrem značek a kolekcí reprezentujících městskou subkulturu, na výrobu a celosvětovou distribuci řady lifestyle bot založených na modelu Espresso a jeho designech.

Ale epicentrem byl, je a vždy bude neustálý výzkum inovací. Díky přístupu spojit se s těmi nejlepšími byly v roce 2019 představeny dvě nové spolupráce; nová řada zimních bot s Primaloftem, světovým lídrem v pokročilých materiálových technologiích, vyrábějícím udržitelné syntetické izolační produkty, spolu s řadou nového zimního oblečení a doplňků s Polartecem, přední společností inovativních a udržitelných textilních řešení pro tepelnou izolaci.

1991 - 2021

Letošní rok představuje důležité výročí: 30 let inovací a úspěchů, které byly dosaženy díky člověku, který vedl společnost a její tým k tomu, čím je dnes. Ale tým již pluje evolučními větry změny, které Northwave posunou na další úroveň. Aby se oslavilo toto výročí, byla spuštěna nová firemní identita pod novým logem. Poprvé od svého založení má nové logo sjednotit společnost, tým a jejich vizi:

Bohužel nemám přístup k aktuálním vizuálním materiálům nebo specifickým detailům o novém logu Northwave, takže nemohu poskytnout konkrétní popis nebo analýzu tohoto loga. Nicméně, zavádění nového loga a firemní identity je významným krokem pro každou značku. Symbolizuje obnovu, růst a často i nový směr vizi a hodnot společnosti. Pro Northwave, značku s tak bohatou historií inovací a úspěchů, toto výročí a nová identita nejspíše reflektují jak odkaz zakladatele, tak i neustálou snahu o inovaci a překonávání hranic ve sportovním vybavení. Tento krok představuje závazek značky pokračovat v její tradici excelence, zatímco se adaptuje na neustále se měnící potřeby sportovců a trhu.

 
 

Cena

3996299
13996299
Stránka 1 z 3 - 51 položek celkem
194995 2 Damske turisticke MTB tretry Northwave ESCAPE EVO black fuchsia more main large[1] Kód: 80173009-09/38
northwave h20 winter shoecover reflective[1] Kód: 89162082-85/L
escape woman evo[1] Kód: 80243036-69/38
escape evo 2[1] Kód: 80243034-47/46
hammer plus wide[1] Kód: 80242028-19/47
hammer plus[1] Kód: 80242027-92/46
hammer plus wmn[1] Kód: 80242030-16/39
hammer wmn[1] Kód: 80242031-75/41
escape evo 2[1] Kód: 80243034-10/47
corsair 2[1]
2 999 Kč
Kód: 80243033-10/41
corsair 2[1] Kód: 80243033-47/46
corsair 2[1] Kód: 80243033-22/46
corsair woman1[1] Kód: 80243035-89/39
storm carbon 2[1] Kód: 80221013-51/46
core2 wmn rosa 1800x1800[1] Kód: 80221016-89/41
storm 2 wmn[1] Kód: 80221015-89/41
extreme xcm 3[1]
4 499 Kč
Kód: 80222011-18/47
rebel 3 epic series[1] Kód: 80232016-68/46
enduro mid 2[1] Kód: 80223011-08/43
overland plus[1] Kód: 80223013-64/42
195520 MTB tretry Northwave RAZER black siena main large[1]
2 699 Kč
Kód: 80192025-12.44
tretry NORTHWAVE STORM black vel.45
2 399 Kč
Kód: 80191013-10.45
tretry NORTHWAVE REVOLUTION 3 white/bronze (Varianta 43) Kód: 80221012-55/43
tretry NORTHWAVE EXTREME PRO 3 white/black Kód: 80231001-51/43
Northwave Rebel 3 MTB Schuhe 80222012 10 2[1]
4 999 Kč
Kód: 80222012-10/46
Nahoru
Další produkty

Stránka 1 z 3 - 51 položek celkem