Představení motoru YAMAHA PW-X3

Vysoká technická kvalita, špičkový výkon, vysoký jízdní komfort, spolehlivost i v extrémních podmínkách, čistý design.

 

To je YAMAHA!  To je motor PW-X3!

Představení motoru YAMAHA PW-X3

ČISTÁ JÍZDA

Se svým zcela novým modelem pohonné jednotky PW-X3 přechází Yamaha se svým konceptem Pure Ride na novou úroveň. Tato pohonná jednotka nové generace, jež je lehčí, menší a nabízí vyšší točivý moment než dřív, poskytuje okamžitou odezvu, což znamená vynikající výkon v terénu. Zcela nová jednotka PW-X3 je navržena tak, aby poskytovala nejčistší jízdu a nejúžasnější výkon. Díky nižší hmotnosti, kompaktnějším rozměrům a vyššímu točivému momentu má pohonná jednotka PW-X3 potenciál vytvořit nové zajímavé příležitosti pro konstruktéry modelů kategorie e-MTB.

 

Zvýšený točivý moment

Díky maximálnímu točivému momentu 85 Nm je PW-X3 schopen zdolávat velmi náročná stoupání. Charakteristický design pohonné jednotky Yamaha umožňuje okamžitou podporu s dostatečným točivým momentem ihned po sešlápnutí pedálu, nikoli po určitém otočení klikou.

Představení motoru YAMAHA PW-X3
Představení motoru YAMAHA PW-X3

Režim automatické podpory pro jízdu E-MTB

Speciálně vyladěný režim automatické podpory pohonné jednotky PW-X3 nabízí optimální pomoc při různých jízdních nastaveních. Lze vybírat z režimů Eco, Standard a High Performance, jak to podmínky vyžadují. Systém asistenci omezuje na rovné silnici, avšak pomáhá ve strmém stoupání. Dodává tak jezdci nevtíravý pocit, jako by mu četl myšlenky.

Lehkost / kompaktnost

S hmotností pouhých 2,75 kg je nová pohonná jednotka PW-X3 přibližně o 10 % lehčí než předchozí model. Nabízí tak vynikající poměr výkonu a hmotnosti. Výsledkem je lepší výkon a přesnější ovládání.

Představení motoru YAMAHA PW-X3
Představení motoru YAMAHA PW-X3

Kompaktnější konstrukce

Nová pohonná jednotka PW-X3 je přibližně o 20 % menší než model PW-X2 a její mimořádně kompaktní rozměry nabízejí výrobcům elektrokol více možností při vývoji, pokud jde o optimální geometrii rámu, kinematiku odpružení nebo vyšší světlou výšku.

Senzory  (QUAD)

Všechny motory mají takzvaný QUAD senzor systém, neboli čtyři senzory, díky kterým vám můžou motory poskytnout přesně takovou úroveň připomoci, jakou potřebujete. Jedná se o senzory tlaku na pedály, senzor rychlosti, senzor otáčení klik a senzor náklonu kola.

Představení motoru YAMAHA PW-X3

Přirozená a agilní odezva na šlapání

Hned od začátku byla každá pohonná jednotka řady PW-X vybavena osou 128 mm ISIS spodní konzoly, která poskytuje nejlepší Q-faktor v jakémkoli systému elektrokol. Nový PW-X3 společnosti Yamaha Motor pokračuje v tomto idealizovaném uspořádání, díky čemuž je obzvláště atraktivní pro zkušené jezdce.

Exkluzivní mechanické součásti a řídicí program zajišťují bezkonkurenční úroveň manévrovatelnosti. Snížená vůle rohatkového mechanismu a lehká konstrukce hlavních pohyblivých částí, jako je hřídel nápravy a redukční převodovka, přispívají k rychlejší a přímější reakci na šlapání.

 

Zásadní možnosti designu vytvářejí charakteristický rys Yamahy, který poskytuje okamžitou podporu s plným točivým momentem bezprostředně po sešlápnutí pedálu, nikoli po určitém otočení klikou.

Představení motoru YAMAHA PW-X3
Představení motoru YAMAHA PW-X3

HLAVNÍ CHARAKTERISTIKY JEDNOTKY PW-X3

 • PW-X3 poskytuje točivý moment 85 Nm v širokém rozsahu kadence.
 • Okamžité dodání síly při sebemenším sešlápnutí pedálu
 • Hmotnost pouhých 2,75 kg – jednotka je přibližně o 10 % lehčí a 20 % menší než předchozí model PW-X2
 • Vylepšená funkce Walk Assist
 • Úzký motor má nejlepší Q-faktor
 • Režim automatické podpory vybírá z režimu Eco, Standard a High Performance, jak to vyžadují jízdní podmínky
 • Stabilně vysoký výkon při vysoké kadenci
 • EXPW – režim Extra Power

SPECIFIKACE

 • Rated voltage: 36 V
 • Rated output: 250 W
 • Weight: 2.75kg
 • Max. assist speed: 25 km/h
 • Max. drive torque: 85 Nm
 • Assist Mode (5 modes): EXPW, HIGH, STD, ECO and +ECO
Představení motoru YAMAHA PW-X3