Běžkařská sezóna je oficiálně zahájena a my jsme pro Vás poprvé otevřeli i půjčovnu běžek!

NORDIC - TOURING

TOURING

Co se týče techniky a terénu, Touring se nejvíce podobá tradičnímu klasickému lyžování s důrazem na různorodý terén a sněhové podmínky . Pro milovníky přírody a outdoorové nadšence nabízí tato snadná a dostupná aktivita zábavnou, efektivní a všestrannou alternativu k výletům na sněžnicích.  Naše řada Touring lyží EVO nabízí širší profil a bezvoskový design připravený k lyžování pro neuvěřitelnou stabilitu a snadné použití při pohybu mimo vyšlapané cesty.

BACKCOUNTRY

I když jsou si podobné s Cross Country Touring, tak backcountry Touring klade důraz na přesun do dobrodružnějšího a často strmějšího terénu a má mnoho podobností s Alpine Touring . Vybavení poskytuje více schopností sjezdového lyžování s funkcemi, jako jsou: střední rocker špičky, kovové hrany po celé délce a zvýšené vykrojení. Některé backcountry lyže mají odnímatelné stoupací  pásy pro efektivnější výstupy. 

DŮLEŽITÉ: "Před tím, než se rozhodnete pro přesun do divokého terénu, kde není dostatečná kontrola, mělo by být považováno za povinnost věnovat zvýšenou pozornost, získání potřebných vědomostí a zajistit si vybavení, které je zaměřené na bezpečný pohyb v divoké přírodě a snižování rizika spojeného s lavinami."