Zátěžový test baterie

Provádíme test kapacity neznačkových baterií elektrokola od různých značek o napětí 24V, 36V, a 48V.

Baterie na elektrokolo

a také test značkových baterií  YAMAHA PW

Zátěžový test baterie

Ztráta kapacity

Baterie elektrokol jsou vyráběny moderními technologiemi a plněny kvalitními lithiovými články, i přesto po nějakém čase ztrácí svoji kapacitu a tím se zkracuje dojezdová vzdálenost. Při zátěžovém testu provedeme test kapacity pro zjištění kondice baterie a poradíme, jak prodloužit její životnost.

Kdy provádět test baterie

Po 1. sezoně používání - Výrobci baterií udávají záruku na kapacitu baterie 1 rok, proto je dobré po první sezoně ježdění, nejdéle do 12 měsíců, provést zátěžový test baterie. Provádíme zdarma na u nás zakoupená kola.

 Malý dojezd na baterii - V případě že se vám zdá že ujedete málo kilometrů na jedno nabití, je dobré nejdříve zjistit stav kapacity baterie. Pokud je opravdu kapacita nízká můžete poté koupit novou baterii nebo vyměnit články za nové.

S baterií není něco v pořádku - V případě že se vám zdá že je s baterií nějaký problém, nejčastěji bývá že z baterie vychází napětí ale při zátěži baterie vypíná.

Jak test pobíhá

Baterie je nabita na plnou kapacitu a poté pomocí analyzátoru BA 910 vybíjena různými vybíjecími proudy až do nejnižší kapacity kdy je baterie vypnuta její řídící jednotkou BMS.

Poté analyzátor vyhodnotí stav baterie a vytvoří protokol kde je zobrazen stav energie, napětí, kapacity a odporu. Protokol vám poté vytiskneme a případně navrhneme jak závadu odborně vyřešit.

Cena testu

Cena testu baterie je 450 Kč, Tento test trvá přibližně 6 hodin a je zdarma pro naše zákazníky jedenkrát do dvou let od zakoupení elektrokola. Pak za zvýhodněnou cenu 290 Kč.

Jak nám baterii doručit? 

Baterii nám můžete přinést nebo zaslat na prodejnu. Vždy dodejte s nabíječkou.

Zátěžový test baterie