Technologie GIANT FLIP CHIP MAESTRO

https://587698.myTECHNOLOGIE GIANT_meastro_flip_chip_banner

Systém flip chip umožňuje rychle upravit geometrii horského kola vybaveného odpružením Maestro tak, aby geometrie lépe vyhovovala preferovanému typu terénu nebo stylu jízdy. Slouží k tomu excentrické (odsazené, dvoupolohové ) vložky umístěné v horním vahadle odpružení Maestro a jejich otočením měníte především úhel hlavové a sedlové trubky a výšku středu šlapání. Podrobnější informace najdete na níže uvedeném odkazu.

Systém flip chip umožňuje rychle upravit geometrii horského kola vybaveného odpružením Maestro tak, aby geometrie lépe vyhovovala preferovanému typu terénu nebo stylu jízdy. Slouží k tomu excentrické (odsazené, dvoupolohové ) vložky umístěné v horním vahadle odpružení Maestro a jejich otočením měníte především úhel hlavové a sedlové trubky a výšku středu šlapání.

 

JAK TO FUNGUJE?

Flip chip vložky můžete nastavit do jedné ze dvou poloh: High nebo Low.

High: Když je flip chip v poloze High, úhly hlavové a sedlové trubky jsou strmější (rozdíl oproti druhé poloze je 0,7 stupně) a střed šlapání je o 10 mm výš než v poloze Low (hlavový úhel 66,2°, sedlový úhel 77°, BB drop 35 mm).

Low: Když je flip chip v poloze Low, úhly hlavové a sedlové trubky jsou více položené a střed je níž (hlavový úhel 65,5°, sedlový úhel 76,3°, BB drop 45 mm).

TECHNOLOGIE GIANT/Flip_Chip_7.png

JAK TO ZMĚNÍ MŮJ POCIT Z JÍZDY?

High: doporučené nastavení pro pomalejší, těsnější a techničtější terén

Z jízdního hlediska strmější úhel hlavové trubky umožňuje rychlejší ovládání kola a strmější úhel sedlové trubky staví jezdce do „agresivnější“ pozice při výjezdech. Díky výše položenému středu šlapání se také zvětšuje vůle pro pedály, což zlepšuje šlapání v kamenitém a kořenitém terénu, ve kterém nebude tak často docházet k nárazům pedálů do překážek na trailu.

Low: ideální nastavení pro rychlejší a více „otevřený“ terén

Více položená vidlice dává kolu větší stabilitu v rychlosti a větší jistotu ve strmějším terénu tím, že přední kolo je umístěno o něco dále před jezdcem. Níže položený střed šlapání posouvá těžiště o trochu níž, což také přidává stabilitu při vysokých rychlostech.

TECHNOLOGIE GIANTFlipChip_8