Technologie GIANT SYNCDRIVE PRO

TECHNOLOGIE GIANT_E-BIKE_SyncDrive_Pro_2_banner

Tento nový motor vyvinutý ve spolupráci s firmou Yamaha má ve srovnání se starší generací motoru SyncDrive Pro vyšší točivý moment a poskytuje větší maximální podporu. Zároveň je také menší, lehčí a má sníženou hladinu hluku. Optimalizován je pro modely kol s naším patentovaným odpružením Maestro a jeho výkon a jízdní vlastnosti jsou vyladěny speciálně pro jízdu v těžším až hodně těžkém terénu. Velmi citlivě reaguje na točivý moment od jezdce, takže dokáže rychle přizpůsobit množství asistence, které bude jezdec v dané situaci potřebovat.

TECHNOLOGIE GIANT_E-BIKE_SyncDrive_Pro_2

Při hmotnosti pouhých 2,75 kg je to vůbec nejlehčí motor od Yamahy. Jeho točivý moment je 85 Nm a v nejsilnějším režimu Power přidává na 100 % síly jezdce 400 % elektrické síly, to znamená čtyřikrát více, než kolik je síla vyvinutá jezdcem. Hodnotu podpory v jednotlivých jízdních režimech si navíc můžete upravit podle vašich osobních preferencí, a to prostřednictvím naší aplikace pro chytré telefony. Tato možnost vám dává větší svobodu v tom smyslu, že si sami nastavíte, jak motor reaguje na vaší „vstupní sílu“ a tím si vyladíte chování vašeho elektrokola.

Stejně jako všechny motory Giant SyncDrive je i tento nový SyncDrive Pro vybaven plně automatickým režimem Smart Assist, ve kterém systém sám nastavuje tu nejvhodnější míru asistence motoru, abyste se za jízdy nemuseli o nic starat. Další jeho předností je úzký Q faktor, což je vzdálenost mezi chodidly jezdce při šlapání. Zatímco větší vzdálenost mezi chodidly může zvýšit namáhání kolen, menší vzdálenost vytváří přirozenou a pohodlnou jízdní pozici. Chybět nesmí ani inteligentní režim Walk Assist, který není jen pouhým „asistentem“ při vedení kola za chůze, ale dodává tolik výkonu, aby vám pomohl dostat kolo pohodlně a bezpečně i přes různé překážky, které je nutné překonat pěšky.

TECHNOLOGIE GIANT_E-BIKE_SyncDrive_Pro_2

 

OKAMŽITÁ ODEZVA

Motor reaguje okamžitě na vaší vstupní sílu vyvinutou na pedály a dodává elektrickou sílu, která vám pomáhá při šlapání – motor vám pomůže vyjet i hodně prudká stoupání a jeho přípomoci budete využívat i při nižších rychlostech. Podpora od motoru je plynulá a pocit z jízdy ve všech typech terénu je velmi přirozený

 

SMART ASSIST

Kromě pěti jízdních režimů s nastavenou hodnotou podpory motoru je k dispozici i plně automatický režim Smart Assist. V tomto „chytrém“ režimu systém sám vyhodnocuje, jakou míru asistence má motor dodat – využívá k tomu informace ze šesti senzorů včetně detekce sklonu a zrychlení nebo zpomalení (tzv. akcelerometr). Výsledkem je velmi plynulý a přirozený jízdní projev s dostatkem výkonu pro danou situaci. Zároveň tento systém pomáhá optimalizovat energetickou účinnost pro jezdce i baterii.

 

NASTAVITELNÁ ASISTENCE MOTORU

Hodnotu podpory motoru v jednotlivých jízdních režimech si můžete upravit podle vašich preferencí, a to prostřednictvím aplikace Giant RideControl pro chytré telefony (operační systémy Android a iOS). Můžete si vybrat mezi silnějším a „agresivnějším“ výkonem nebo si konkrétní jízdní režim nastavit pro klidnější jízdu a šetřit tím energii z baterie. Každé elektrokolo Giant a Liv má z výroby motor ve standardním (továrním) nastavení, které lze upravit prostřednictvím aplikace RideControl.