Technologie plášťů VITTORIA XC/Down-Country

/user/documents/upload/Technologie VITTORIA/4C

4 směs (4C)

Pneumatiky XC a Down-Country musí poskytovat rychlost, kontrolu a odolnost. Směsi Vittoria 4C Graphene se osvědčily na mistrovství světa UCI XC a jsou speciálně navrženy tak, aby poskytovaly maximální přilnavost s nejnižším možným valivým odporem a zároveň poskytovaly dlouhou životnost.

Středová oblast běhounu používá dvě samostatné směsi grafenu; jeden na základně a jeden na povrchu. Základní směs poskytuje stabilní základ pro stoupání a brzdění a zároveň poskytuje ochranu před sevřením a propíchnutím. Povrchová směs je vytvořena tak, aby poskytovala minimální valivý odpor a zároveň poskytovala maximální trakci za mokra i za sucha. 

Oblast ramen běhounu také používá dvě samostatné směsi grafenu; jeden na základně a jeden na povrchu. Základní směs poskytuje stabilní základ pro zatížení v zatáčkách a zároveň poskytuje ochranu před řezy v běhounu. Směs na povrch je formulována tak, aby poskytovala maximální jistotu v zatáčkách jak za mokra, tak za sucha.

Všechny čtyři směsi Graphene 4C spolupracují, aby minimalizovaly trhání a prodlužovaly životnost při opotřebení v různých terénech.

 

Zátěžový test pneumatiky s jednou směsí [1C]

Technologie VITTORIA_1c_animation

4složkový zátěžový test pneumatiky [4C]

Technologie VITTORIA_4c_animation

 

XC Race TLR

XC Race TLR je nejlehčí varianta pláště pro Cross Country pneumatiky od Vittoria. XC Race TLR nabízí vysoký výkon a spolehlivost zabalenou v extrémně lehkém pouzdře. Obsahuje aramidové bezdušové kuličky a jednu vrstvu Nylon 120 TPI: ideální kombinace pro lehký a rychlý mtb plášť.

Pneumatiky XC Race TLR používají 4 směsi poháněné Graphene: nejinovativnější technologie směsi od Vittoria. Následující modely jsou dostupné v plášti XC Race TLR:

Mezcal | Barzo | Přízemní

Technologie VITTORIA/XC-Race-casing-2022-fotor-2023092081839

XC Trail TNT

XC Trail TNT (TLR zesílený) je nejrobustnější varianta cross country pláště od Vittoria. Plášť XC Trail TNT, navržený pro nejnáročnější XC tratě, používá na bočnici pneumatiky další vrstvu nylonu 120 TPI, aby se zabránilo proříznutí a proražení. Bezdušová konstrukce umožňuje odolnost a pevnost bez přílišného dopadu na hmotnost.

Pneumatiky XC Trail TNT používají 4složkový (4C) běhoun poháněný grafenem: nejinovativnější technologie směsi od Vittoria. V plášti XC Trail TNT jsou k dispozici následující modely:

Mezcal | Barzo

Technologie VITTORIA_XC-Trail-casing-2022

Down-Country TLR

Pouzdro Down-Country TLR (TLR advanced) je dokonalá konstrukce pláště speciálně vyvinutá pro nový segment Down-country. Kombinuje výkon pláště Vittoria XC s technologiemi Trail pro schopné stoupání a sebevědomé brzdění. Nylonový plášť 60 TPI poskytuje odolnost a spolehlivost při skákání, zatímco nylonová vrstva pod běhounem zaručuje spolehlivou ochranu proti propíchnutí. Gumové vložky proti sevření navíc zvyšují ochranu bočnic a boční obrany.
Down-Country TLR pneumatiky používají 4složkový (4C) běhoun poháněný grafenem a kombinují dvě rychle se odvalující středové běhounové směsi odvozené od XC se dvěma směsmi na přilnavé straně odvozenými od Trail. Následující model je k dispozici v pouzdře Down-Country TLR:

Sierra

Technologie VITTORIA_Down-Country-casing-2022

Ochrany bočních stěn

Pneumatiky Vittoria XC Trail TNT mají dvě nylonové vrstvy umístěné na obou bočnicích. Tyto vrstvy jsou klíčové pro ochranu pláště pneumatiky před proražením a řezy způsobenými kameny a trny. Vittoria uspokojí potřeby jakéhokoli typu jezdce a poskytuje XC pláště v plášti XC Race TLR pro ty, kteří oceňují především rychlost a lehkost, a pláště v XC Trail TNT pro ty, kteří preferují maximální ochranu a pevnost za jakýchkoli podmínek.

Technologie VITTORIA_xc-trail-antiforatura_1.

Ploché vložky proti sevření [APF]

Down-Country pneumatiky používají pryžové vložky umístěné přes patky. Anti-pinchflat vložky [APF] nejen zabraňují pravděpodobnosti pinchflat, ale také podporují stabilitu pneumatiky a celkovou ochranu pneumatiky na bocích. Vložky APF jsou vyrobeny z pryže, aby lépe udržely bočnici pneumatiky.

Technologie VITTORIA_down-country-antiforatura